Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Συνολικές προβολές σελίδας

3/2/11

Στους «4» ο Ατρόμητος

Τα προγνωστικά που ήθελαν τον Ατρόμητο να είναι… και με τα δύο πόδια στην επόμενη φάση μετά και το 2-0 του πρώτου αγώνα επαληθεύθηκαν και η ομάδα του Περιστερίου πήρε την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδος.
Οι Περιστεριώτες κατάφεραν και πήραν άλλη μία νίκη απέναντι στον αξιόμαχο Διαγόρα επικρατώντας με 1-0 στη Ρόδο και πλέον κάνουν σχέδια για τελικό καθώς στα ημιτελικά θα συγκρουστούν με τον Ολυμπιακού Βόλου ο οποίος πήρε αγχωτικη πρόκριση ηττώμενος  με 1-2 από την Κέρκυρα.
Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο που λόγω νεροποντής και κακοκαιρίας έμοιαζε με χωράφι. Με τις δύο ομάδες να μην αποδίδουν καλό ποδόσφαιρο (η αλήθεια είναι ότι είχε «σηκώσει» πολύ δυνατό αέρα), οι ευκαιρίες στις δύο εστίες ήταν πραγματικά μετρημένες στα δάκτυλα ενός παιδιού.
Σε μία από αυτές, ο Ατρόμητος -έχοντας σαφή αλλά «φλύαρη» υπεροχή- πέτυχε στο 33ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με κεφαλιά του Ταμπάση.